Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Alzotr
2019-02-24, 23:52
Rider
Autor Wiadomość
arthas928 

Nick: Mitsuki
Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 21
Wysłany: 2018-08-26, 01:29   Rider

Witam!
Mama takową propozycję, a właściwie problem z riderm.
Wygląda to tak że chcąc nie chcąc jesteśmy zmuszani do używania riderów, w takim razie po co nam lighting? Chcemy wyglądać w dany sposób, na przykład wybieramy kolorystykę tak aby nam się podobała i wszystko zostaje zniweczone ponieważ idąc na wara ridery są przewagą (szczególnie dino i dragon).
Nie wiem jak można rozwiązać ten problem, osobiście widzę dwie opcje:

1)Dodanie opcji aby można było wybierać czy chcemy widzieć naszą postać na rider czy bez niego (zachowując bonusy). Jeżeli chcecie aby gracze wiedzieli czy jesteśmy aktualnie na rider czy bez niego, można by dodać jakiś znaczek obok naszej postaci czy coś w tym stylu.

2)Zmiana riderów aby dawały bonusy (szczególnie dino i dragon) tylko do mvp (co nie zmienia faktu że na expie wciąż nie widzielibyśmy naszej postaci w taki sposób jaki byśmy sobie życzyli).

Co o tym sądzicie?
 
 
 
Ryykus 

Nick: Don Ryykus
Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 91
Wysłany: 2018-08-26, 01:36   

Calkowicie bez sensu jaki sens ma to ze jezdzimy na smoczku ale go nie widac? :D 1+ bonus power czy 2% prota nie jest znaczaca roznica ze uzywanie ich jest konieczne
_________________
 
 
 
arthas928 

Nick: Mitsuki
Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 21
Wysłany: 2018-08-26, 01:48   

W takim razie PO CO jest ten cały system rider? Jaki sens to ma na otsie dragon ball?
Zresztą skoro te bonusy są nie znaczne, to polecam usunąć ten system albo chociaż go zmienić.
Nie widzi mi się jakoś tracić przyjemność z oglądania ładnego transa mojej postaci, dlatego że dzięki utracie kozackiego wyglądu zyskam chociaż minimalną przewagę nad innymi. Dlaczego muszę coś tracić?
Mam w głowie wiele pomysłów które zastąpiły by system rider bez utraty przyjemności z oglądania mojej postaci. Wcale nie muszę czegokolwiek tracić.
 
 
 
Say Ten 

Nick: Say Ten
Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 6
Skąd: City Center
Wysłany: 2018-08-26, 01:58   

Ja z kolei uważam, że to dobry pomysł. Odkąd wprowadzono zmiany kolorów postaci wszystkie mounty tylko obrzydzają postacie (już wcześniej to robiły). Z jednej strony chciałoby się mieć powera czy protekcję bo to ratuje podczas walki, a z drugiej musimy poświęcić wygląd postaci, który wcześniej starannie sobie customizowaliśmy.

Jedną z opcji byłoby po prostu usunięcie systemu rider i zastąpienie go czymś w stylu:

a) robimy questa tak jak z rider i npc daje nam za to bonus, ale beż żadnych mountów. Mogłaby nawet zostać forma, że zabijamy jakiegoś stwora i się udaje, albo się nie udaje zdobycie tego bonusu. Działałby aż się wylogujemy/padniemy.

b) po wykonaniu questa, raz dziennie możemy podejść do skrzynki/magicznego źródełka czy whatever i dostajemy losowy (np speed/bonus power/def/strength/sword) bonus działający aż się wylogujemy/padniemy.

Nie widzę sensu, żeby iść na kompromisy i z jednej strony wypruwać sobie flaki, żeby zdobyć lightning a z drugiej strony rezygnować z niego na rzecz bonusu, który jak by nie patrzeć jednak jest potrzebny podczas walki. Albo usunąć raidery albo zmienić, tak jak zaproponowałem, dla przykładu.
_________________
https://www.youtube.com/c...w_as=subscriber
 
 
 
goldens

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 169
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2018-08-26, 09:49   

serio az tak bardzo ci zależy żebyś na warze był kolorowy? xD no błagam, tu właśnie o to chodzi:
jeździsz se na smoku i wyglądasz inaczej - masz bonus
nie robisz tego - nie masz bonusu
i nie wiem na cholerę to zmieniać
a ta „przewaga” to całe 2% prota
 
 
 
arthas928 

Nick: Mitsuki
Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 21
Wysłany: 2018-08-26, 12:28   

Zastanawiam się czy jest sens cokolwiek jeszcze tutaj pisać, bo ryykus jak i ty goldens omijacie sedno i gadacie jakieś bzdury "właśnie o to chodzi w rider" czy ty wgl przeczytałeś moją propozycję, i powody dla których ją wyprowadzam?
 
 
 
Say Ten 

Nick: Say Ten
Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 6
Skąd: City Center
Wysłany: 2018-08-26, 14:12   

goldens napisał/a:
serio az tak bardzo ci zależy żebyś na warze był kolorowy? xD no błagam, tu właśnie o to chodzi:
jeździsz se na smoku i wyglądasz inaczej - masz bonus
nie robisz tego - nie masz bonusu
i nie wiem na cholerę to zmieniać
a ta „przewaga” to całe 2% prota


Właśnie o to chodzi, że:

a) ujeżdżanie czegokolwiek nijak się ma do lore DB.
b) Tak, lightningi i kolorki właśnie po to robię, żeby mieć je na warze i wszędzie indziej. No bo jak nie po to, to po co? Żeby stać w depo?
c) 2% protekcji czy 1 power ratuje dupe nie jeden raz. To ogromna przewaga.

I zanim mi ktoś napisze, że "jak masz problem to idź bez mounta" to przypomnę, że właśnie o tym jest cała dyskusja, że trzeba iść na idiotyczne kompromisy. Są to po prostu dziury w designie i tyle.
_________________
https://www.youtube.com/c...w_as=subscriber
 
 
 
goldens

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 169
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2018-08-26, 14:17   

czego nie rozumiecie w tym, ze biorac ridera niejako POSWIECACIE swoj normalny wyglad dla tego o wlasnie bonusu, od zawsze tak bylo, niezaleznie od tego, czy ktos ma lightninga czy nie XD
 
 
 
Say Ten 

Nick: Say Ten
Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 6
Skąd: City Center
Wysłany: 2018-08-26, 14:24   

goldens napisał/a:
czego nie rozumiecie w tym, ze biorac ridera niejako POSWIECACIE swoj normalny wyglad dla tego o wlasnie bonusu, od zawsze tak bylo, niezaleznie od tego, czy ktos ma lightninga czy nie XD


Nie rozumiem tego w tym, jaki to ma sens. Przed wprowadzeniem czegokolwiek do rozgrywki twórca powinien zadać sobie pytanie. Czy zmiana ta poprawi komfort rozgrywki? Czy ją urozmaici? Czy będzie chętnie używana? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z pytań jest nie, to po prostu nie powinna być wprowadzana.

Zanim można było zmieniać kolorki to pół biedy, bo prądy i tak było widać na mouncie. Teraz te dwa elementy widocznie ze sobą nie współgrają.

Pytanie brzmi: PO CO gracz ma cokolwiek poświęcać? Quest jest zrobiony, więc bonus powinien być dostępny od tak, od razu. Te dwa elementy się ze sobą po prostu gryzą i nie współgrają razem. Nikomu to rozgrywki nie umila więc zwyczajnie trzeba jeden z tych elementów usunąć, żeby grało się lepiej. Według mnie tym usuniętym elementem powinny być mounty.
_________________
https://www.youtube.com/c...w_as=subscriber
 
 
 
Regan

Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 46
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-08-26, 14:53   

Ale jak masz dragona lub dino nie można odpalić Goda, więc to mija się z celem. No chyba, że nie masz goda albo chyba, że coś się zmieniło od resetu.
Po za tym rider system był wprowadzony zanim powstał God trans, wieć wtedy to było bardzo przydatne, a teraz ewentualnie dragon jest przydatny co najwyżej do expienia.

PS. Skoro wyszło DBS to można by w końcu wprowadzić jakieś zmiany z tym związane, nową profę, nowe questy lub sagi.
 
 
 
Mr Domino
Moderator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 66
Wysłany: 2018-08-26, 18:28   

Say Ten napisał/a:
goldens napisał/a:
serio az tak bardzo ci zależy żebyś na warze był kolorowy? xD no błagam, tu właśnie o to chodzi:
jeździsz se na smoku i wyglądasz inaczej - masz bonus
nie robisz tego - nie masz bonusu
i nie wiem na cholerę to zmieniać
a ta „przewaga” to całe 2% prota


Właśnie o to chodzi, że:

a) ujeżdżanie czegokolwiek nijak się ma do lore DB.
b) Tak, lightningi i kolorki właśnie po to robię, żeby mieć je na warze i wszędzie indziej. No bo jak nie po to, to po co? Żeby stać w depo?
c) 2% protekcji czy 1 power ratuje dupe nie jeden raz. To ogromna przewaga.

I zanim mi ktoś napisze, że "jak masz problem to idź bez mounta" to przypomnę, że właśnie o tym jest cała dyskusja, że trzeba iść na idiotyczne kompromisy. Są to po prostu dziury w designie i tyle.

Pytanie brzmi: PO CO gracz ma cokolwiek poświęcać? Quest jest zrobiony, więc bonus powinien być dostępny od tak, od razu. Te dwa elementy się ze sobą po prostu gryzą i nie współgrają razem. Nikomu to rozgrywki nie umila więc zwyczajnie trzeba jeden z tych elementów usunąć, żeby grało się lepiej. Według mnie tym usuniętym elementem powinny być mounty.
[/quote]

Zawsze można usunąć Lighting ;)

Mounty od dawna są i jest praktyczne nie tylko dla graczy po rebie ale szczególnie dla graczy przed rebem... a na warze i tak w większości przypadków ciężko coś dostrzec od spamu combo i senzu..... i dla takiej błahostki nikt nie będzie usuwał naprawdę dobrego systemu rider nie podoba się? nie używaj mounta i tyle
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  




Strona wygenerowana w 0,051 sekundy. Zapytań do SQL: 11